pátek, července 03, 2015

Nenasytná Tiffany

V poslední době mám strašnou radost. Běhám si to nadšeně Pražskýma uličkama a mám radost. Když jsem ještě tak rok zpátky někomu řekla, že fandím české začínající tvorbě 50% by se zasmálo 30% by nejistě řeklo "To je super" a 20% by mi řeklo rovnou "Vzdej to." Ale teď došlo na má slova vážení. Už nemáme jen Trošku české filmové scény (a pár filmů od Svěráku), ale vzpomeňte na Ghoula  a projeďte si program na FF v KV (zkratky jsou cool af) a budete se divit. A teď přišel čas na slavnostní famfáry, protože mám pro vás další skvělý film z české dílny, který mě dostal do kolen.

Leoš Noha, kterého budete znát z Okresního přeboru zde ztvárňuje roli Pepy. Pepa tráví většinu času po hospodách a vydělává si tím způsobem, že vykrádá víkendové chaty. Všechno začíná v momentě, kdy objeví starou videokameru, která odhaluje cestu k pokladu. Ovšem cena za poklad bude mnohonásobně vyšší. 

#Dobrodružný #LehceHumorný  #Napětí #Zvraty


Drazí hipstři. Zapomeňte na další komerční snímek. Tenhle film je od mladých tvůrců za minimálních nákladů a dokonce samotná myšlenka vznikala spolu s příběhem za jisté improvizace a na její tvorbě se podílel celý tým. 


"Téma filmu jsou vlastně hledači pokladů a touha něco hledat. A vlastně ta myšlenka vznikla, když jsem se jednou náhodně na poli potkal s nějakym nadšencem hledačem, co tam běhal a pípal. Myšlenka na začátku nebyla úplně takhle ryzí jako je teď v tom filmu, měla určitě jakýsi vývojový prostor v průběhu toho celýho vzniku." 

Andy, který doposud točil pouze krátkometrážní filmy se pustil do svého prvního celovečerního filmu Nenasytná Tiffany. 
Od ostatníh režisérů a scénáristů se liší tím, že jde za hranice klasických scénářů. Dává volnost fantazii. Nechává každého, aby ukázal, co nejlépe zvládne a díky tomu vznikají úžasné umělecké snímky. 

Film se dostane do distribuce 30. července a přetím ho bude možné vidět na 50. FF v KV v sekci půlnoční filmy. 
Do té doby se zkuste naladit na notu tvorby tohoto mladého umělce skrze jeho krátké filmy, které si můžete pustit zadarmo online: 

Vytrženo z kontextu (zde) 
Nerozluštitelná záhada užívání si (zde) 
Andyho film (zde)


České scéně zdar a prosím každý kdo něco umíte, jděte do toho ať mám radost! 

Štítky:

Komentáře: 0:

Okomentovat

Každý názor se počítá!

Přihlášení k odběru Komentáře k příspěvku [Atom]

<< Domovská stránka