pondělí, září 29, 2014

Volební právo pro ženy? Proč?

Chcete mít travnatější Prahu? Chcete někoho, kdo vás vyslyší? Chcete koblihu zadarmo? Chcete aby vám vrátili Prahu? Chcete se mít líp?  Jděte volit. Doleva, doprava nebo klidně jděte volit ve středu.


#PivoAPolitika
"Jednu dvanáctku prosimpěkně." Tak a můžem začít. 
Počkat. Ne. Vlastně to nechci psát. DELETE.
Dneska si nebudu hrát na něco, co nejsem. Už to za mě dělá nespočet dalších lidí. Každou vteřinu. Teď. A teď znovu. Při sportovních utkáních každý expertem a stejně tak při volbách každý politikem, ale ne. Dnes ne.

To, co mě dnes vytrhlo z mého stavu a vtáhlo do reality byla úvaha nad tím, proč tenkrát v tom 19. století ty ženy tak bojovaly pro to volební právo? A proč to v tom 20. tak slavily? Byl to jen rozmar a touha vyrovnat se mužům? Nebo tehdejší ženy byly jiné?

Neberte mě špatně. Sama se považuji za feministku avšak se zdravým rozumem, ale nějaký červotoč, jenž se usadil momentálně v mé hlavě, mi nedá pokoje.

Jak chcete kruci volit, když je pro vás politika cizí slovo? 

Položte si upřímnou otázku, zajímáte se více o módní trendy nebo o politické dění? A proč mám pocit, že kdykoli nějaké podobné téma vytáhnu na veřejnosti, holky se ode mne odvrací, jako bych právě odříkala řádky Satanovy bible? Není to o povyšování se nebo o hře na přehnaného intelektuála. Je to zdravý rozum. Jak se chcete pyšnit volebním právem? Jak se chcete rozhodnout, komu dát svůj bezvýznamný hlas, když ani netušíš, koho volíte? Jak chceš být 'RICH BITCH', když na to nebudeš mít? (Aha. Rodiče. Promiň, špatnej příklad.) 

Já vím, je to zlo ta demokracie. 

Štítky:

Komentáře: 3:

V pondělí, září 29, 2014 , Anonymous sarush ef řekl...

Souhlas. Nějak tak přemýšlím taky.

 
V pondělí, září 29, 2014 , Blogger Klarissa řekl...

Tak na úvod bych ti ráda položila menší otázku: Kluci se od tebe neodvrací, když začneš mluvit o politice? Podle mě to není problém holek, ale teenagerů nebo společnosti celkově. Konkrétně na škole nebo ve třídě znám vlastně daleko více holek, které se zajímají o politiku, než kluků, i když většinově se to asi vyrovná. No a pak jsou tu třeba debaty, kde člověk konečně narazí na lidi, kteří se o politiku a dění ve světě aktivně zajímají a poměr pohlaví je tam zhruba stejný. Takže neztrácej naději, chce to jen najít ty správný lidi ;)

 
V úterý, září 30, 2014 , Blogger PJ řekl...

Ano. Ale hřebíček na hlavičku jsi uhodila jen z části. Nepopírám, že u mužského pohlaví to bude jiné, ovšem já osobně se zaměřila spíše na ženy. Jediné v čem nesouhlasím je, že je to problém teenagerů (u kterých se ani neočekává, že je to bude zajímat). Je tu všude. Potkáš jednadvacetiletou slečnu, co se ti při slově politika vysměje a stejně tak jednatřicetiletou. To je ten problém. Bros before hoes- fashion before politics.

 

Okomentovat

Každý názor se počítá!

Přihlášení k odběru Komentáře k příspěvku [Atom]

<< Domovská stránka