Umění do ulic

Umění je nástroj, jak se vyrovnávat s realitou. S šedí kolem. Není to tak dávno, co jsem s jednou nejmenovanou fashion blogerkou vedla vášnivou debatu o tom, zda-li je móda srovnatelné umění jako třeba obraz od Moneta, Mánese nebo Warhola. Proboha! Jasně, že je a ať mi nikdo netvrdí něco jiného. Problém je, že se to nějak v poslední době vzalo za špatný konec.
Miluju umění. Obdivuju umění.K mému nehoráznému štěstí jsem narazila na perfektní obchod. Croissart. 
Ten totiž přišel s podle mého geniální a unikátní myšlenkou. Což takhle nechat umělce vytvářet vlastní motivy na trička?

Svatá dobroto, ráj na zemi.

Na jejich stránkách jsem strávila překrásnou hodinu (kterou jsem měla věnovat pilnému vzdělávání se) tím, že jsem obdivovala úžasné, originální a vtipné motivy.

Donedávna jsem nechápala, proč lidi nosí ty stejné motivy z H&M a podobných obchodů říkající 'I prefer drummer', 'I love ...' , 'rich bitch' (ano, nejlepší nakonec). Chci říct, vždyť to má každej a ani to neni vtipný. (Vážně to má každej, i já)

Croissart se mi líbí, že spojil dvě protikladné potřeby do jednoho logického celku.
Lidé, co chtějí originální oblečení, které sehnat je stejně obtížný úkol, jako ulovit jednorožce (jo a stejně finančně nákladné). Na druhé straně tábora leží umělci, kteří svojí tvorbou těší jen své úzké okolí nebo opravdové nadšence, což je v mnoha případech zatracená škoda.

Fajn opusťme tento sci-fi příběh a reklamní řečičky a pojďme čelit realitě. Jak to funguje?

Náměty výtvarníků a designérů, kteří se zaregistrují na http://croissart.cz/pro-autory, jsou umístěny do galerie viditelné všem návštěvníkům stránek a jejich autoři jsou pak odměňováni za každý prodaný kus s jejich motivem. Vybraný motiv se pak přesně na míru zákazníka vytiskne na tričko či tašku dle jeho výběru. To znamená, že co kus, to skutečný originál! „Umění na triku!" *aplaus*

Ne, vážně, objednala jsem si tričko, že to zkusím. Po dni rozhodováním se jaké, "Promiň číslo jednáct, třeba příště. Tak a co vy trojko a devítko. Máme tu finále. A vítězem se stává...." jsem to riskla, objednala. Za registraci 50Kč sleva mi vyrazila dech, paráda, teď ještě aby to přišlo.
A přišlo.
PJ je spokojená.
PJ si vybrala boží tričko, protože "WE CAN DO IT"

(Kdyby náhodou někoho zajímalo, kde sežene motiv, co mám já najde ho tady. Jen si naklikejte dámské provedení.)

P.S. Měla bych o sobě přestat mluvit ve třetí osobě.
P.P.S. Cože? Oni dělaj už i plakáty?
P.P.P.S Mám si pořídit tuhle tašku nebo tenhle plakát?
P.P.P.P.S. A nebo tohle tričko?

13 komentářů:

 1. Dooost boží, ještě, že se blíží ty Vánoce :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jé no jo. Vánoce! Beru zpátky, že nic nechci, mám už poměrně dlouhý seznam odkazů. :D

   Vymazat
 2. This is so cool!

  http://fridaynightstyle.com/

  OdpovědětVymazat
 3. Konečně někdo oživil trh, nápad je to libovoučký. Všechno působí originálně, dokud to neobjeví většina, to je takový nepsaný zákon, řekla bych. Ale jako že jsem člověk s láskou k designu a té omáčce kolem, líbí se mi to nesmírně, i když se mi to těžce přiznává. Nejspíš je trochu podpořím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím si, že i když je většina objeví stále to bude neokoukané jelikož tisíc lidí tisíc chutí obzvláště na design a navíc ne každému se to trefí do vkusu.Stále jsou lidé pro které je umění něco zbytečného a divného.

   Vymazat
 4. Odpovědi
  1. Jé! No ne. To mě snad šálí zrak, AHOOJ! :D A díky

   Vymazat
  2. Ahoj ;) není zač..nechystáš se někdy do Vla? :)

   Vymazat
 5. To tricko je super! Ty tricka s napisy jak jsi psala nemam rada, stejne jako treba kdyz si nekdo dava vytetovat "stay strong" apod. Ale tak kazdeho vec no :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No tak tyhle lidi s takovým tetováním bych rovnou mlátila holí na místě, aby měli důvod pro 'stay strong'

   Vymazat
 6. právě jsem narazila na tvůj blog! Chválím ! Krásné fotky... za mě by to bylo to tričko :)

  OdpovědětVymazat

Každý názor se počítá!